The Polish Ambassador je one-man-show člověka jménem David Sugalski, producenta a muzikanta z Kalifornie. První album Diplomatic Immunity vydal v roce 2005 a od tý doby se posunul od elektroniky a glitche až k přirozenějšímu zvuku živejch nástrojů na posledním albu. 

Pushing Through the Pavement vyšlo letos v červnu na labelu JumpSuit Records a bez zbytečnýho násilí kombinuje world music, funky, dub, elektroniku a kdoví co ještě. Narozdíl od jeho předchozích alb se na většině tracků podíleli hosté, takže skoro každý instro je osolený zpěvem, rapem, hrou na živej nástroj, případně zásahem kooperující producentský pracky. Za vypíchnutí stojí například u nás provařená dvojice MCs Mr.Lif a Yarah Bravo

Rozhodně se nejedná o párty muziku a na první pohled žádnej song nijak extra nevyčnívá. Při prvním proklikávání sem měl občas i pocit, že jsem zrovna pustil něco, co hrálo před deseti sekundama. Ale pusťte si to celý v kuse při cestě autem (pánové) nebo při mytí nádobí (dámy) a druhej den budete mít nejspíš nutkání pustit si to znova. A takový CD mám nejradši. Při prvním poslechu člověk ohrnuje nos a teprve když jde hloubš, začne ho to bavit. To bejvá znak toho, že to časem neomrzí. 

A kde tenhle shit koupit? Na bandcampu. A nemusíte ho ani kupovat, protože si ho můžete stáhnout zadarmo, stejně jako všechno, co kdy TPA vyprodukoval. Poslech a odkazy následujou!