Stánek sousedskýho sdílení založila Lindsey Elms, Američanka žijící v Malšovicích. Koutek se až donedávna těšil velkýmu zájmu lidí, příjemně oživoval jinak celkem mrtvý ulice nejbrhůdu a rozhodně nevypadal jako skládka, což ostatně můžete sami posoudit z fotek. 

Nikdo určitě nečekal, že by takovýhle pěkný a užitečný místo bylo z hodiny na hodinu, bez předchozího varování, na pokyn městapa, zlikvidováno technickejma službama. Přesně to se ale stalo. 

„Ještě ráno jsem se tam byla podívat, všechno bylo na svém místě. Nikde žádná výzva od policie, žádné upozornění. Vybavení i všechny věci skončily ve sběrném dvoře," říká Lindsey Elms.

Hradecká městská policie se samozřejmě brání, že byly věci na pozemku nelegálně. „Zčásti byly na soukromém pozemku, z části na pozemku města. Povolení k záboru veřejného prostranství ale paní neměla," vysvětluje důvod likvidace koutku mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová.

Tenhle incident ve mně vyvolává nasranost, smutek a spoustu řečnickejch otázek. 

Opravdu by byl velkej problém pro onoho iniciativního debila od městský policie zaběhnout vedle ke Koulům nebo do hospody U Čechů a zeptat se - kdo má místo na starosti, kde ho můžeme zastihnout a varovat ho před tím, než zavoláme technický služby aby všechno zlikvidovali jako černou skládku? 

Strážnící by měli znát svoje sousedství, mluvit s lidma a nechovat se jako arogantní kokoti. Bohužel z vlastní zkušenosti odhaduju, že takovej je jeden z deseti. Když mě měšťák upozorňuje, že nesmím kouřit v Jiráskáčích nebo pít víno na nábřeží, tváří se u toho hrozně tvrdě a komunikuje chladně. Trochu jako robot, akorát s vyžranym pupkem. Takovej člověk má navodit pocit bezpečí ve městě? Nasrat.

Další otázka je, proč kurva potřebujeme na sebemenší použití veřejnýho prostranství razítko od upocený báby z magistrátu? Navštívil jsem pár míst na světě a málokde byly ulice tak chcíplý jako u nás. Možná je to naší náturou, že radši trávíme čas v obýváku, tim spíš by ale město nemělo házet klacky pod nohy jakýkoliv iniciativě, která město oživuje. S nutností povolenky na každou blbost v podstatě ani nemůže vzniknout nic spontánního. 

Stačí že už si nesmíme otevřít lahváče v parku na lavičce. 

V neposlední řadě musíme ovšem vystřelit i do řad občanů. Jak dále řekla už zmiňovaná mluvčí MPHK k tomu, že místo bylo veřejně přístupné ve dne i v noci bez dozoru: 

„Občané byli pohoršeni, že jim to tam způsobuje nehezký pohled a nepořádek. Strážníci událost prověřili a zjistili, že se skutečně na místě shromažďuje textil, obuv a další věci a proto o této, z našeho pohledu, černé skládce informovali technické služby."

Takže jako v mnoha případech, na úplnym počátku je zase zapšklej soused, kterej nemá nic lepšího na práci, než si ze svýho smradlavýho gauče stěžovat na domnělej bordel nebo hluk, kterej nějak záhadně vnímá z celýho okolí jenom on (teda aj Mařena odvedle mu to včera odkejvala).

Pokud chcete koutku sousedskýho sdílení pomoct, můžete podepsat petici ve vinárně Vinný Šenk nebo v kavárně Kafe na cestě. Sledujte Facebookovou stránku, vyjádřete podporu, napište nasranej email na městapo nebo položte pytlík s hořícím hovnem před vchod na magistrát. Cokoliv.

Zdroj informací: Hradecký Deník  | Český Rozhlas