Autor obrázku: Petr Vošousta

Východočeský muzeo si objednalo reklamní spot na vozech hradeckýho dopravního podniku, lákající na návštěvu pardubickýho zámku. Použitej slogan "Nudíte se v Hradci? Zámek Pardubice!!!" vyvolal mezi hradeckejma patriotama na Facebooku vlnu nevole, která vychází ze vzájemný rivality mezi Mechovem a Perníkovem. 

Není až tak důležitý, jestli byly všechny ty nasraný příspěvky od lidí myšlený vážně nebo v nadsázce. Někdo je holt idiot a byl by schopnej pobodat svojí babičku za to, že mu k velikonocům dala balení Padubickýho perníku. Zásadní je to, co následovalo, alespoň podle informací z Babišova e-plátku iDnes.cz.

Primátor Fink si pomyslel, že nastala vhodná příležitost začít lízat řitní věnečky svým poddaným a zvednout si tak popularitu. Náměstkyně Lišková promluvila: 

"Poukazují na to občané, chceme to [reklamu] sundat kvůli nim. Předpokládám, že to dopravní podnik vyřeší. Dostal pokyn, aby to do konce tohoto týdne zmizelo."

OK, řekli byste si, že na radnici asi posnídali vtipnou kaši a hned potom se přejeli nekvalitním amfetaminem z Polska. Někdo na dopravním podniku si zaklepe na čelo a nebude to dál eskalovat. Kdepak. Když pán káže, pohůnek musí konat, a tak se podnik obrátil na zadavatele s prosíkem, jestli by reklamu nešlo vyměnit. 

„Naši pracovníci, kteří přijali zakázku, na reklamě nic závažného neshledali a přijali ji do výroby. Nabízel jsem zadavateli, ať se domluvíme, že si na trolejbus dají běžnou reklamu, na kterou od nás dostanou slevu. Ten však tuto nabídku nepřijal. Trvá na tom, abychom ji i nadále vozili,"

pravil ředitel dopravního podniku Miloslav Kulich. Ovšem že zadavatel nabídku nepřijal. O takový reklamě, kterou mu zařídila hradecká radnice zadarmo, se mu ani nesnilo. 

Podle komentářů, který následovaly po zveřejnění tohohle divadla, se kupodivu zdá, že většina lidí má větší rozum než vedení hradecký radnice a chápou, že rivalita mezi dvěma městy je opravdu jenom sranda. Celou situaci nejlíp vystihuje komentář Petra Mudrycha na iDnes.cz:

"Ve sportovní rubrice by zápis vypadal asi takto: Hradec vs Pardubice 0:2 skórovali oba týmy a však Hradec do vlastní brány." 

Zkrátka a jednoduše, radní si ukázkově naběhli na vidle, udělali si celostátní ostudu a já z toho mám jako obyvatel Hradce Králové obrovskou škodolibou radost. Což je vlastně jedinej důvod, proč sem se zas po několika měsících rozhodl něco namačkat do klávesnice.