Zhruba šedesát demonstrantů začalo akci před sídlem krajského úřadu, kam si přinesli transparenty s nápisy jako "Stop vulgaritám", "Hradecké ženy proti sexistické reklamě" apod. 

O akci  informoval server idnes.cz a z fotek je patrné, že se jí zůčastnily především ženy. Průvod vedli dva pořadatelé v černobílých trikotech rozhodčích. 

Foto: zdroj idnes.cz

Demonstrace, která byla vyhodnocena jako riziková, byla monitorována helikoptérou s termovizí a v pohotovosti byla i zásahová jednotka Policie ČR. Nakonec k žádným komplikacím nedošlo a happening byl ukončena před obchodem s elektronikou, kde účastníci zanechali červené karty a rozešli se. Příběh však pokračoval, jak vypověděla jedna z účastnic, křesťanka a studentka religionistiky Jana Nováková (jméno bylo změněno).

Hovoří zneužitá studentka Jana:

"Po demonstraci pozvali kluci (pořadatelé - pozn. red.) několik děvčat k sobě na kolej na horký punč. Těšila jsem se, že probereme dojmy z celé akce a prodiskutujeme další závažné problémy, které trápí Hradečáky. Ale kluci zničehonic začali být oplzlí. Přestože jsme protestovali hlavně proti používání sexistických dvojsmyslů, Kamil (jméno bylo změněno - pozn.red.) se mě například zeptal, jak by se mi líbilo, kdyby mi nasmrkal do čítanky. Nejprve mi to nedošlo a chtěla jsem mu nabídnout kapesník, ale když pokračoval s tím, že by chtěl nocovat u mé chlupaté studánky, všechno mi secvaklo. Myslím, že se nás pokusili i zdrogovat - v punči jsem cítila alkohol. My jsme slušné holky a takové věci nejsou nic pro nás." 

Jak se zdá, protest byl jen zástěrkou pro dobře promyšlenou operaci, jejímž záměrem bylo dostat se puritánským studentkám do kalhotek. Věc je nyní v šetření Policie ČR, která bude mladíky stíhat nejspíš i pro smrtelný hřích plagiátorství - použití červených karet, které od listopadových událostí smí být vystavovány pouze prezidentu Zemanovi. 

(Komu to nedošlo, článek je recese.)