Královéhradecký hráč na západoafrické perkuse. Lektor bubenických workshopů a teambuildingových akcí. Aktivní člen Jazz´n´Bass uskupení New Sound Orchestra a bubenického dua s Petrem Janovcem (torzo předchozí Yaye Oye Africa).

„První djembé se mi dostalo k rukám od kamaráda na střední škole. Jamovalo se v přírodě a po hradeckých klubech. Skrz skupinu historického šermu a přátele jsem se dostal k působení na hradních slavnostech jako hudební doprovod divadelních představení a soubojů. Odsud vzešla spolupráce s tanečnicí Radkou Žďárskou, díky které jsem ochutnal západoafrickou hudbu skrz taneční workshopy v Hradci Králové a svého prvního učitele Ephraima Goldina. Po pár letech snažení vzniklo uskupení Yaye Oye Africa, interpretující hudbu a tanec Západní Afriky. Od té doby se stále vzdělávám a prohlubuji své znalosti ve hře na djembé a basové bubny, později pak i na balafon a štěrbinový buben-krin. Doprovázím též lekce afrického tance, hraji background k fireshow skupiny Firelovers. Hudba je důležitá součást mého života. Objevuji nové užití tradičních nástrojů v elektronické hudbě jako sólový doprovod DJs různých stylů (Core'n'out Cabaret, New Sound Orchestra).“

Učitelé a vlivy

Za své dovednosti vděčím skvělým českým, evropským a západoafrickým učitelům, mezi něž patří, Broněk Pavlíček, Ephraim Goldin, Palo Nowak, Famoudou Konaté, Drissa Koné, Janos Crecélius, Kungbana Condé, Ton Ton Sylla a Sidiki Camara... Účastním se většiny workshopů v ČR a v roce 2009 jsem se absolvoval měsíční stáž v západoafrické Guinée. V současné době se nechávám inspirovat rozličnými hudebními styly. Hledám v každé hudbě další možnosti.

Výuka

Výukou hry na djembé a basové bubny se zabývám cca od roku 2008. Vedu jednodenní i vícedenní workshopy pro začátečníky, mírně pokročilé hráče, děti a firemní kolektivy ve Východních Čechách.